Unde aş putea apela in aşa caz?

27 october 2021 3

Buna ziua. Apartamentul nostru este inundat de vecin timp de 3 ani. Dupa multă ceartă şi după o altă inundație, am apelat la poliție, dar fară succes, pentru că nu am primit niciun răspuns. Am apelat la procuratură, dar procurorul mi-a dat de înțeles ca trebuie sa rezolvam situația cu vecinul în mod paşnic. Vreau sa accentuez că eu din acest motiv am apelat la organele de stat, fiindacă vecinul meu consideră ca daca e avocat, îi este permis totul. Vă rog să mă îndrumați: unde aş putea apela in asa caz? Mulțumesc.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Urmează de analizat sun ce formă sunteți inundata și ce se explica prin 3 ani.

Într-adevăr acest litigiu nu este de compentența poliției fiind niște relații civile care în văz ca sunteți prejudiciata puteți pretinde despăgubiri materiale, morale etc.

27 october 2021