Unde ma pot adresa pentru a putea intra in România ca sa depun cerere pentru permis de sedere?

29 july 2020 74

Bună ziua. Sunt căsatorită cu un cetățean român, dețin certificat de casatorie românesc. Am stat in România mai mult și la întoarcere din România spre MD mi-au pus interdictie 6 luni si amenda 200 de Euro. Trebuie sa merg sa depun cerere pentru permis de sedere, dar mai am 2 luni de interdictie. Pot face ceva ca sa plec sa depun cererea mentionata? Unde pot sa ma adresez?

Jurist comments 1

Rodica Jereghi
  • Legal consultant

Bună
din câte cunosc eu, dacă nu s-a schimbat ceva între timp, permisul de ședere se obține la poliție

30 july 2020