Urgentarea divorțului

27 october 2020 205

Bună ziua. Sunt in proces de divort care dureaza deja 6 luni, Încă nu a fost programată ședința de judecată. Avem un copil minor și vreau să-i fac pașaport pentru a pleca peste hotare pentru o consultație medicală, Cum putem urgenta procesul? Cererea de urgentare nu a adus niciun rezultat. Mulțumesc.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buba, d-na Olga încercați să intrați la președintele judecătoriei să vă interesați care e cauza tergiversării examinării cererii, demonstrații ca ați depus o cerere de urgență, președintele o să constate cauza.

27 october 2020