Vand un teren pentru constructii

25 august 2020 60

Buna! Vand un teren pentru constructii. Cumparatorul are doar 50% din suma si propune sa achite restul sumei in rate cu recipisa scrisa de mana, dar terenul sa-l scriu dupa el. Are valoare acea recipisa dupa ce imobilul a fost instrainat? Multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Mergeți la notar si intocmiti un contact de vinzare cumparare cu achitarea in rate, e mai comod si o sa fiti sigur.
Bunul va scris dupa el dar va fi scoasa interdicția dupa ce o sa se achite integral si ii veti oferi acest drept.

25 august 2020