Vanzarea unui teren agricol

09 january 2022 16

Buna ziua. Sotul are un teren agricol scris pe numele sau, sotia a decedat multi ani in urma. Acum barbatul vrea sa vanda acest teren. El are nevoie si de semnatura copiilor ca sa il poata vinde? Sau poate fara copii?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Terenul dacă este scris pe numele dvs atunci reiese că vă referiți că vă aparține vouă cu drept de proprietate, prin urmare, dvs sunteti cea care va participa și decide înstrăinarea terenului.

11 january 2022