Vanzari online in Republica Moldova

16 december 2022 66

Buna ziua. Vreau sa deschid un magazin online pentru vanzarea produselor electrice. Imi spuneti, va rog, de ce acte am nevoie pentru a-mi fi permisa comercializarea acestora pe teritoriul Republicii Moldova?

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Advocate

Bună ziua!

Dacă intenționați să activați legal, urmează să deschideți o „firmă” Societate cu Răspundere Limitată (SRL). Există și alte forme de organizare, dar, SRL este cea mai rezonabilă.

Găsiți aici informația necesară, sau, împuterniciți o persoană care să se ocupe de înregistrare, procesul fiind unul anevoios.
http://www.asp.gov.md/ro/servicii/persoane-juridice/21/211/dn

17 december 2022