Vecin bolnav psihic

27 february 2020 27

Buna! Am chemat de doua ori politia din cauza vecinilor de mai jos. Politistii mi-au spus ca este bolnav psihic si nu pote sa-i faca nimic. Exista poate vreo solutie, oare el nu trebuie sa stea la spitalul de psihiatrie? Ce putem face?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Daca prezinta pericol pentru alte persoane, atunci urmeaza sa fie internata persoana in spital, poate chiar si fortat. Necunoscind in detalii nimic e greu de spus. Politia poate vorbi cu tutorele, curatorul. Eu stiu ce e acolo. Pentru mai multe detalii ma contactati.

28 february 2020