Vecini cu mulți câini

03 november 2021 63

Bună ziua. Avem un vecin care este crescător de câini. Are în jur de 30 de patrupezi, care fac o gălăgie insuportabilă când încep a lătra toti, ziua și noaptea. Ce putem face?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Buna ziua,

Scrieți o plângere către autoritatea publica locală și aduceți la cunoștința despre tiate circumstanțele respective totodata printr-o cerere puteți solicita și luarea măsurilor de rigoarea deoarece un proprietar este limitat în a deține un număr anumit de animale potrivit legii cu privire la zootehnie care prin analogie poate fi... mai detaliat aplicată in speța respectiva.

Totodata localitatea in care va aflați poate dispune de anumite decizii sau regulamente cu privire la asemenea fapte.

04 november 2021