Vecini mi-au inundat apartamentul, dar nu pot găsi pe cineva să calculeze prejudiciul

27 july 2022 100

Bună ziua. Vecini mi-au inundat apartamentul. Am chemat poliția și primăria, a venit un grup de experți care au depistat care dintre vecini este vinovat. Am dorit sa fac un calcul legal al prejudiciului cauzat, dar persoanele licențiate au refuzat să facă acest calcul, spunând că daunele sunt foarte mari și nu vor să fie chemate la judecată. Spuneți-mi, vă rog, ce să fac mai departe. Mulțumesc anticipat.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
la ultima interacțiune cu așa dosar, a fost identificat expertul Achimov Anatol.
Urmează de efectuat evaluarea cu notificarea tuturor părților interesate în special vinovatul, după evaluare de solicitat de la vinovat încasarea sumei, dacă nu se clarifică, mergeți în instanță.

28 july 2022