Vecinii nu dau acordul pentru vanzarea imobilului, concretizare

07 may 2020 145

Buna ziua! Multumesc mult pentru raspuns la intrebarea mea precedenta. Dar ce fac in cazul cand deja am trimis astfel de scrisori, dar ei nu le ridica de la posta, eu nu am confirmare ca ei au primit scrisoarea. Pot sa vand doar cu confirmarea ca eu am transmis, dar fara confirmarea ca ei l-au primit?
Sau ce fac totusi daca vecinul se opune, nu doreste sa-mi ofere acordul, fie prin notar, fie prin acceptarea scrisorii?
Si varianta a doua pe care ati propus-o nu prea poate fi folosita din cauza ca notarii nu doresc sa faca asa ceva.
Va multumesc din suflet pentru raspuns!

Jurist comments 1

Victor Pantiru
  • Advocate
  • Other violations

Buna ziua Irina,
Puteti folosi serviciile unui executor judecatoresc pentru transmiterea notificarii.

08 may 2020