Vecinii parcheaza masinile sub fereastra matusii si ii cauzeaza deranj

17 august 2020 90

Buna ziua! Matusa mea locuieste la primul etaj cu iesire in curte cu dimensiunile de 30m * 20m. Sub fereastra ei si a vecinei pensionare, locaratii blocului de 5 etaje parcheaza autovehicolele in numar de 8 bucati si cauzeaza zgomot, miros patrunzator de noxe etc. Cum sa procedeze si la cine sa se adreseze pentru a rezolva problema in cauza? Multumesc frumos!

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Cazul poate fi rezolvat doar prin discutie sau cerere catre primarie sa ofere/amenajeze loc de parcare.
Lotul cela unde ei parcheaza nu apartine matusii dvstra, asadar e lot public. Evident,unde gasesc loc acolo si parcheaza

11 september 2020