Vecinii si-au amenajat masa chiar la mine la poarta

19 october 2021 73

Buna ziua. Locuiesc la casa pe pământ in oras, iar vecinii mei de la blocul de alaturi și-au amenajat o masa chiar la mine la poarta, sub un copac. Mereu imi fac galagie acolo si pot urmari ce se petrece in ograda mea. I-am rugat sa părăsească zona, dar m-au amenințat in schimb. Există vreo lege, ce i-ar face sa plece de la poarta mea, având destul spațiu pentru amenajarea locului de odihna chiar la ei sub bloc? Mulțumesc anticipat.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna dl. Eric, încercați să soluționați chestiunea dat prin intermediul primăriei, unde locuești, ei sunt obligați să iasă la fața locului să examineze cauza, să atenționeze vecinii, că vă sunt încălcate drepturile la odihnă și la alt ceva.

21 october 2021