Vecinii sunt deranjati

28 january 2020 109

Vecina de la etajul de mai jos este deranjata si imi face nenumarate plangeri pe locatarii mei, pentru ca o deranjeaza cu plansul copilului. Vecinii de alaturi nu zic nimic, doar ea se plange. Ce sa fac, cum sa procedez?

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Advocate trainee

Bună, Elena.

Plânsul unui copil este un fenomen firesc, natural (atât timp cât nu e cauzat prin aplicarea violenței fizice și/sau psihice, desigur), care nu poate fi înlăturat. Încercați să explicați vecinilor acest fenomen. Vecinii deranjați vor depune plângeri dacă nu înțeleg acest lucru, însă acestea nu ar trebui să se... mai detaliat soldeze cu vreo consecință legală/pecuniară pentru locatarii dumneavoastră.

26 june 2020