Vecinul ba vrea sa mutam hotarul asa cum e in documente, ba vrea bani

18 september 2019 86

Buna ziua. Am probleme cu vecinul, care a cumparat o casa batraneasca. In momentul vanzarii, cumparatorul a fost de acord sa cumpere imobilul asa cum il vede, dar pe documente hotarul e amplasat putin diferit. Acum, deja de 3 ani nu ne putem intelege cu el - ba vrea sa mutam hotarul asa cum e in documente, ba vrea bani. Din cauza asta nu putem termina documentele. Cine are dreptate in situatia asta? Va multumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Cînd nu e posibil soluționarea amiabilă, se va rezolva prin judecată.
Drept va fi cel ce va cîștiga.

21 september 2019