Vecinul de la etajul unu a ocupat spatiul de sub scara

06 november 2019 139

Buna ziua. Vecinul de la etajul unu a ocupat spatiul de sub scara. A scos neautorizat balustrada, a ridicat un perete si a pus o usa la cheie. Mamicile cu copii nu mai pot lasa carucoarele, bicicletele s.a. Ce putem face si unde ne putem adresa? Multumim anticipat.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Trebuie sa convocati adunarea generala si sa decideti prin hotarire modul de folosinta al spatiului respectiv. Prin aceeasi hotarire, obligati locatarul sa demoleze constructia temporara si sa asigure accesul.
Aduceti-i la cunostinta hotarirea.
In cazul neexecutarii benevole a hotaririi adresari-va in instanta sau solicitati interventia Politiei.

06 november 2019