Vecinul parchează automobilul chiar lângă poarta mea

21 october 2021 52

Buna ziua. Vecinul are obiceiul prost sa parcheze automobilul chiar langa poarta mea, ceea ce îmi creaza dificultati la intrare si iesire din curte. Am gasit in legislatia Federatiei Ruse o lege care stipuleaza că parcarea la distanța mai mica de 2,5 metri de poartă este interzisa, deoarece creaza dificultăți la manevre. Întrebarea este dacă exista la noi careva reglamentări oficiale în acest sens?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Codul contravențional, ingradirea accesului, vedeți capitolul și contactați poliția.
Alte norme legale nu sunt identificate.

15 november 2021