Vehicol auto care apartine altei persoane

30 october 2022 18

Buna ziua. Este posibila sa circul pe drumurile din Republica Moldova cu un vehicol care nu este scris pe mine, adica apartine altei persoane?

Jurist comments 1

Filip Rotaru
  • Legal consultant
  • Other violations

Buna ziua Dumitru, este posibil.
Trebuie sa aveti certificatul de inmatriculare a autoturismului, polita de asigurare valabila in care sa fie indicat si numele dvs , sau pe un nr nelimitat de persoane admise la condus, si desigur sa detineti un permis de conducere de categoria corespunzatoare )

Succes !

02 november 2022