Viza de resedinta

07 april 2021 19

Buna ziua! Am cumparat un apartament pe numele meu. Avem viza de resedinta in acest apartament eu si nora. Recent fiul a divort, dar nora continua sa aiba viza de resedinta in apartament. La ce surprize ma pot astepta? Are ceva drepturi asupra apartament? Nu sunt in tara sa ii pot retrage viza. Astept sfatul dumneavoastra. Multumesc anticipat.

Jurist comments 1

Serghei Sandu
  • Advocate

Bună ziua. Înregistrarea la domiciliu nu generează careva drepturi asupra apartamentului. Dvs. ca proprietar puteți să-i interziceți să locuiască acolo, să o radiați din evidență ș.a.

07 april 2021