Viza de resedinta in locuinta cu mai multi coproprietari

21 november 2019 91

Vreau sa-l pun la evidenta pe concubinul meu. Casa unde locuim e scrisa dupa tata, dar e privatizata si apartine, mie, fratelui, mamei si tatei desigur. Eu am procurã valabila de la tata. Pot eu sa merg singura sa-l pun la evidenta pe concubin, sau trebuie acordul tuturor si unde sa ma duc? La primaria din sat?

Jurist comments 2

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Este suficient unul dintre coproprietari sa dea acordul la stabilirea domiciliului.
Adresati-va la Agentia Servicii Publice.

23 november 2019
Valentin Ciuric
  • Advocate

Bună ziua!

Ați putea găsi mai multă informație în acest articol:
https://dreptimobiliar.md/viza-de-resedinta-i-ce-drepturi-ofera-si-care-este-procedura-inscrierii/

12 july 2020