Viza de reședința și sarcina

04 may 2020 69

In cazul când sunt însărcinată, dar nu am viza de resendinta, e posibil sa primesc indemnizatia de maternitate? La CNAS au zis ca am nevoie obligatoriu de viza! Dar eu am activat oficial și am crezut ca e posibil sa primesc! E nevoie de viza și in cazul indemnizației unice?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Trebuie sa aveti domiciliul inregistrat undeva. In buletin nu este indicat domiciliul? Unde locuiti acolo aveti si domiciliul.

05 may 2020