Viza pentru UK

25 may 2019 34

Buna ziua. Sunt divortata si locuiesc cu copii in Londra. Atat eu, cat si copiii detinem pasapoarte romanesti si moldovenesti biometrice. Avem o pgoblema: au expirat pasapoartele romanesti ale copiilor. Tatal refuza sa le dea procura pentru a face pasapoarte noi. Cu cele biometrice noi am rezolvat dupa un lung proces de judecata cu decizia finala ca copii raman cu mine. Problema e ca nu pot calatori cu copii fara pasapoarte romanesti. As vrea sa stiu daca pot calatori cu copii daca incerc sa le deschid viza pentru UK sau cum pot rezolva aceasta intrebare? Multumesc!

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua

Dacă veți obține viza atunci exista o astfel de posibilitatea totuși ar fi bine să obțineți un acord din partea tatălui or acesta sa nu se opună la astfel de călătorii totodată creindui posibilități la întrevederea aceatuia cu copiii pentru a nu apărea noi impedimente .

26 may 2019