Voi participa la privatizare?

09 april 2022 72

Buna ziua. Sotul meu si cu mama sa au primit un apartament de la stat ca refugiati din Transnistria in 2010. Au primit acest apartament in timpul casatoriei noastre si avem doi copii. Apartamentul nu este privatizat inca. Spuneti-mi, va rog, ce drepturi detin eu ca sotie in privinta acestui imobil? Dupa lege, eu pot participa la privatizare sau ei pot privatiza si fara mine?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Bina Ludmila, DVS sunteți în drept să participați împreună cu copii la prevartizarea apartamentului.

10 april 2022