Voi pierde indemnizatia pentru ingrijirea copilului daca ma eliberez?

30 october 2019 187

Buna ziua! La moment sunt angajata la o companie si primesc si indemnizatia pentru ingrijirea copilului pana la varsta de 3 ani, deoarece m-am incadrat inainte de termen. Intrebarea mea este: in caz ca ma eliberez din companie si ma angajez in alta parte, voi beneficia in continuare de indemnizatia pentru copil? Mulumesc!

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Advocate trainee

Bună, Liliana.

Da, veți beneficia în continuare de indemnizație, indiferent dacă vă dați demisia de la locul actual de muncă și vă angajați ulterior în altă parte.

31 october 2019