Vreau să contest un proces-verbal contravențional, dar trebuie să plec din țară

19 march 2023 90

Bună ziua. Mi-a fost aplicată amendă pentru o presupusă contravenție rutieră constatată de o camerde supraveghere a traficului, dar în poză nu se vede clar dacă am cuplată centura sau nu. Vreau să contest aplicarea amenzii, dar sunt nevoit sa plec din țară, pentru că mașina cu numere franceze a stat aproape 180 de zile în Republica Moldova. Cum să procedez în acest caz?

Jurist comments 2

Serghei Marciuc
  • Advocate trainee

Angajaţi un avocat sau solicitaţi examinarea în lipsa dumneavoastră a contestaţiei.
Ţineţi cont de faptul că contestaţia poate fi înaintată în termen de 15 zile de cînd aţi făcut cunoştinţă cu procesul-verbal.

19 march 2023
  • Advocate trainee
  • Other violations

Buna ziua Ilie! Pot sa va ajut, sunati 069049267. Succese!

20 march 2023