Vreau sa imi dau sotul in judecata pentru a primi pensie alimentara

27 may 2017 23

E posibil sa imi dau sotul sa plateasca pensie alimentara la copii. El fiind cetatean roman din Galati, eu - moldoveanca. Unde as putea primi informatii in legatura cu cazul dat in apropiere de or. Donduşeni? Multumesc anticipat.

Lawyer comments 1

Dumitru Barbaroș
  • Advocate

Salut Elena,

Acţiunea pentru plata pensiei de întreţinere şi acţiunea pentru constatarea paternităţii pot fi intentate şi în oricare dintre sediile instanței de la domiciliul reclamantului.

Dvs. vă puteți adresa cu cerere de chemare în judecată la Judecătoria Edineț, sau sediul Dondușeni dacă este.

Referitor la informații, specificați ce fel de informații doriți... mai detaliat să obțineți.

28 may 2017