Vreau să-mi fac pașaport

14 may 2019 231

Judecătoria m-a condamnat penal, Curtea de Apel și Curtea Supremă m-au achitat. Acum vreau să-mi fac pașaport, nu va fi vreo problemă, trebuie să vin cu sentința de achitare sau se șterge automat din baza lor de date? Vă mulțumesc pentru răspuns.

Jurist comments 2

Cristian Iustin
  • Advocate
  • Other violations

Buna Valentin, urmeaza sa va prezentati cu Decizia stampilata si semnata de instanta.

19 may 2019
  • Legal consultant

Dl Cristian de unde ați luat pe dl. Valentin, dacă solicitantul e dl. Andrei. Dl. Andrei, eu vă comunic cum se procedează pentru perfectarea buletinului, DVS trebue să faceți rost de decizia Curții Supre cu ștampila rotundă umedă și să vă prezentați la Cerviul.... și să vă perfectați documentul corespunzător.

02 january 2020