Vreau sa plec munca peste hotare

07 may 2021 17

Buna ziua. Sunt divortata. Am un copil de 8 ani care locuieste cu mine. Vreau sa plec peste hotare la munca, iar copilul sa ramana in tara cu fostul sot. Acesta nu vrea sa-si dea acordul sa iau copilul cu mine. Problema este, insa, ca am divortat din cauza ca face abuz de bauturi alcoolice si violenta verbala. Ce sa fac?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Concretizați întrebarea, putem oferi pareri pe domeniu daca înțelegem ce doriți sa intreprindeți.

14 may 2021