Vrem sa depunem dosarul pentru cetatenia romana

15 march 2019 71

Buna ziua. Am copil din prima casatorie, tatal fetei este decazut din drepturile parintesti. Vrem sa depunem dosarul pentru cetatenia romana la Iasi si mi se cere acordul lui, dar nu tinem legatura cu el. Am scris o cerere in judecata ca sa-mi dea o hotarare care sa-mi permita sa pot sa depun dosarul fetei. Vreau sa stiu daca o sa-mi accepte hotararea la Iasi.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna Dna Angela,

Întrebarea ridicată de atre Dvs se refera la aplicarea legislației unui stat străin și ar fi necesar să consultați un avocat român sau sa depuneți o interpelare în adresa autorităților române competente.

15 march 2019