Выплата декрета

27 february 2019 43

Здравствуйте! Мой муж работает на основе патента, то есть он застрахован и оплачивает соц. фонд. Имеем ли мы право на получение декретных (по беременности) ? Надеюсь я правильно выразилась. Спасибо!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua,
Sigur ca este posibil de a beneficia de i demnizație unica la naștere cit și cea pentru creșterea copilului,
Totul depinde de suma ce urmeaza a fi achitată in condițiile defalcarilor efectuate la buget cit și genul de activitate, vedeți
http://www.cnas.md/compartiment.php?l=ru&idc=558&t=/drugie-cotialinie-viplati/

04 march 2019