Zgomot produs de lucratorii care fac reparatii intr-un spatiu comercial

11 april 2022 32

Buna ziua. Locuim la etajul 1 intr-un bloc nou, iar la parter se fac lucrari de reparatie intr-un spatiu comersial. Pe langa zgomotul de la reparatii, lucratorii pornesc muzica la maxim si suntem nevoiti sa ascultam muzica impreuna cu ei. Spuneti-ne, va rog, daca se poate cumva de interzis lucratorilor sa porneasca muzica la maxim? Multumesc anticipat.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Ecaterina, apelați la serviciul 112 și comunicați despre celea întâmplat. Eu vă garantezi, că o să facă vizită inspectorul de sector de la Inspectoratul de poliție din zona unde locuiți și o să ee măsurile cuvenite cu șeful de șantier.

12 april 2022