Zona industriala

07 may 2018 13

Daca teritoriul privat care apartine unei persoane juridice se afla in zona industriala, pentru spalatoria masinilor personale trebuie licenta?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua,
Nu importă zona în care se află terenul, sunt condiții specifice la capitolul ecologie.
Autorizare în acest sens este nevoie în cazul desfășurării unei activități economice în acest sens.
Atît timp cît există loc de scurgere corect amenajat, (gură de scurgere),nu ar trebui să apară probleme.
Totodată, apare și întrebarea privind... mai detaliat folosirea de produse chimice, îîn acest caz, ați putea fi amendat de cei de la ecologie.

07 may 2018