Am fost sunata si informata ca sunt data in judecata

11 octombrie 2018 162

Buna ziua. Am fost sunata si informata ca sunt data in judecata, dar nu am primit nimic in scris la domiciliu. Ce trebuie sa fac eu acum daca nu am acesti bani ca sa achit datoria la credit? Ce se poate intampla si daca primesc scrisoarea, ce sa fac? Unde sa ma adresez?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Bina ziua,
Actual, urmează a identifica dacă există așa cauză în instanță, sau este o farsă pentru a vă motiva.
Dacă este adevărat, urmează a identifica care este instanța de judecată, de încercat o soluționare amiabilă a situației, prin reeșalonare sau încheierea unei tranzacții de împăcare.

În caz de neachitare, si obținere a... mai detaliat hotărârii, vi se pot aplica interdicții de părăsi țara sau sechestru pe bunurile ce vă aparțin cu ulterioara vînzare forță.

Vedeți raspunsuri asrmănătoare mai jos:
https://yavo.md/rom/raspunsuri/v/neachitarea-creditelor

https://yavo.md/rom/raspunsuri/v/amenda-inchisoare-sau-lipsirea-de-bunuri

11 octombrie 2018