Credit

14 noiembrie 2018 86

La moment sunt in concediu de maternitate. Am luat un credit asta vara, eu achit cat pot, dar ei ma ameninta ca o sa puna sechestru pe casa parintilor. Au ei dreptul oare?

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună ziua Ana,
În cazul în care părinții Dvs nu sunt fidejusorii Dvs sau debitori ipotecari care au garantat executarea obligațiilor Dvs cu propriul bun imobil, atunci Creditorul nu va putea aplica sechestrul sau urmări bunurile părinților Dvs..

14 noiembrie 2018
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar
14 noiembrie 2018