Credit

14 november 2018 86

La moment sunt in concediu de maternitate. Am luat un credit asta vara, eu achit cat pot, dar ei ma ameninta ca o sa puna sechestru pe casa parintilor. Au ei dreptul oare?

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună ziua Ana,
În cazul în care părinții Dvs nu sunt fidejusorii Dvs sau debitori ipotecari care au garantat executarea obligațiilor Dvs cu propriul bun imobil, atunci Creditorul nu va putea aplica sechestrul sau urmări bunurile părinților Dvs..

14 november 2018
SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee
14 november 2018