Credit

14 ноября 2018 86

La moment sunt in concediu de maternitate. Am luat un credit asta vara, eu achit cat pot, dar ei ma ameninta ca o sa puna sechestru pe casa parintilor. Au ei dreptul oare?

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua Ana,
În cazul în care părinții Dvs nu sunt fidejusorii Dvs sau debitori ipotecari care au garantat executarea obligațiilor Dvs cu propriul bun imobil, atunci Creditorul nu va putea aplica sechestrul sau urmări bunurile părinților Dvs..

14 ноября 2018
SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер
14 ноября 2018