Agenți economici care nu stabilesc prețul

1 мая 2019 19

Buna. Am observat la câteva benzinării ca nu au specificat prețul la lichidele pentru parbriz. Pe raft stă butelia cu lichid iar pretul nu scrie nicăieri. Într-o alta benzinărie era specificat prețul 31 lei, dar doamna la casă mi-a cerut 34, refuzând sa il vândă cu prețul indicat. Poate era cazul sa chem poliția sau care sunt alte metode legale pentru a combate asemenea incalcari. Menționez ca am apelat la agenția pentru protecția consumatorilor, dar nu raspunde nimeni la telefon.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Înregistrați pretențiile in Registrul (condica) de reclamații a agentului economic respectiv.

Nu are treaba Politia cu aceste cazuri.
Daca nu a raspuns nimeni la Agentie, probabil nu la acel numar ati telefonat.

1 мая 2019