Agenți economici care nu stabilesc prețul

01 may 2019 19

Buna. Am observat la câteva benzinării ca nu au specificat prețul la lichidele pentru parbriz. Pe raft stă butelia cu lichid iar pretul nu scrie nicăieri. Într-o alta benzinărie era specificat prețul 31 lei, dar doamna la casă mi-a cerut 34, refuzând sa il vândă cu prețul indicat. Poate era cazul sa chem poliția sau care sunt alte metode legale pentru a combate asemenea incalcari. Menționez ca am apelat la agenția pentru protecția consumatorilor, dar nu raspunde nimeni la telefon.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Înregistrați pretențiile in Registrul (condica) de reclamații a agentului economic respectiv.

Nu are treaba Politia cu aceste cazuri.
Daca nu a raspuns nimeni la Agentie, probabil nu la acel numar ati telefonat.

01 may 2019