Arma pneumatica

6 июня 2019 28

Buna ziua. Recent s-a filmat un clip video in care era nevoie de o arma. Intrebind de prieteni, am gasit o arma pneumatica. Dupa ce am terminat filmarile, m-am pornit sa-i intorc arma, asteptam taxiul cu ea (arma era fara husa) in fata blocului locativ, dar a venit un politist si mi-a confiscat-o, argumentind ca nu am acte pentru ea. Este nevoie de acte pentru o arma pneumatica? Mentionez ca arma nu era incarcata si eu n-am amenintat pe nimeni cu ea.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Da, urmează să dețineți acte cât și permis port armă mai mult că atât arma urmează să nu fie vizibila atunci când aceasta este posedată.

6 июня 2019