Caminul colegiului de ecologie, serviciu pe coridor

3 февраля 2020 43

Doamna pedagog social ne pune sa facem de serviciu pe coridor si pe scarile caminului. Tot ce este scris in contract in privinta muncii este urmatorul punct: "sa participe la toate muncile legate de autodeservire". In punctul dat poate intra serviciul pe etaj - spălatul, măturatul podelelor si ducerea gunoiului de la bucatarie si lavuare. Are ea dreptul sa ne impuna sa facem acest lucru?

Jurist comments 1

Victor Pantiru
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Buna dimineata Dumitru!
Daca scrie in contract atunci contractul trebuie respectat! Dincolo de contract este normal ca sa avem grija de spatiul in care traim si muncim!

4 февраля 2020