Caminul colegiului de ecologie, serviciu pe coridor

03 february 2020 43

Doamna pedagog social ne pune sa facem de serviciu pe coridor si pe scarile caminului. Tot ce este scris in contract in privinta muncii este urmatorul punct: "sa participe la toate muncile legate de autodeservire". In punctul dat poate intra serviciul pe etaj - spălatul, măturatul podelelor si ducerea gunoiului de la bucatarie si lavuare. Are ea dreptul sa ne impuna sa facem acest lucru?

Jurist comments 1

Victor Pantiru
  • Advocate
  • Other violations

Buna dimineata Dumitru!
Daca scrie in contract atunci contractul trebuie respectat! Dincolo de contract este normal ca sa avem grija de spatiul in care traim si muncim!

04 february 2020