Cazier judiciar

7 октября 2019 42

Buna! Pe data de 12 martie 2019 am fost condamnat pe art. 287 lit. b) CP la amenda in suma de 40.000 lei, pe care am achitat-o in 72 de ore. Eu pot obține cazier judiciar curat, daca la Serviciul Tehnologii Informaţionale al MAI imi cer bonul de plata si hotărârea cu ștampila umeda.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Persoanele condamnate la o pedeapsă mai blánda decât închisoare se consideră fără antecedente penale după executarea pedepsei, în cazul dvs achitarea amenzii și ce ați mai fost obligat prin sentința.

8 октября 2019