Cazier judiciar

07 october 2019 42

Buna! Pe data de 12 martie 2019 am fost condamnat pe art. 287 lit. b) CP la amenda in suma de 40.000 lei, pe care am achitat-o in 72 de ore. Eu pot obține cazier judiciar curat, daca la Serviciul Tehnologii Informaţionale al MAI imi cer bonul de plata si hotărârea cu ștampila umeda.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Persoanele condamnate la o pedeapsă mai blánda decât închisoare se consideră fără antecedente penale după executarea pedepsei, în cazul dvs achitarea amenzii și ce ați mai fost obligat prin sentința.

08 october 2019