Cerere pentru amânarea ședinței de judecată

12 сентября 2022 49

Bună ziua. Urmează să mă prezint astăzi la judecata în calitate de pârât. Dar încă nu am găsit un avocat care să-l înlocuiască pe cel acordat de stat. Pot depune o cerere pentru amânarea ședinței și acordarea unui termen de măcar două săptămâni ca să-mi găsesc unul? Mulțumesc anticipat pentru răspuns.

Jurist comments 1

Mihail Lavric
  • Адвокат-стажер

Bună, aveți dreptul de a solicita amânarea ședinței în acest caz, dacă nu ați mai făcut-o pentru acest motiv.

12 сентября 2022