Cine poate fi proprietarul apartamentului procurat prin programul Prima Casa

2 июля 2021 62

Buna ziua. Eu si concubinul meu dorim sa cumparam un apartament prin programul Prima Casa pe numele lui, iar eu sa fiu fidejusor. Intrebarea este: pot eu sa fiu inscrisa ca unic proprietar al apartamentului (fara el)? Mentionez ca concubinul este de acord.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Olga, cumpărător v-a fi concubinul, înscrierea o să fiți DVS, ceva nu-i nirmal, voi decideți-vă cine cumpără și cine v-a înscris, fiindcă documentele o să fie întocmite pe concubin, e o șmecherie la voi.

3 июля 2021