Cine poate fi proprietarul apartamentului procurat prin programul Prima Casa

02 july 2021 62

Buna ziua. Eu si concubinul meu dorim sa cumparam un apartament prin programul Prima Casa pe numele lui, iar eu sa fiu fidejusor. Intrebarea este: pot eu sa fiu inscrisa ca unic proprietar al apartamentului (fara el)? Mentionez ca concubinul este de acord.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na Olga, cumpărător v-a fi concubinul, înscrierea o să fiți DVS, ceva nu-i nirmal, voi decideți-vă cine cumpără și cine v-a înscris, fiindcă documentele o să fie întocmite pe concubin, e o șmecherie la voi.

03 july 2021