Cine și când întocmește bilanțul de repartiție la persoana juridica în proces de reorganizare prin dezmembrare sub formă de separare?

28 января 2021 114

La reorganizarea întreprinderii prin dezmembrare sub forma de separare, conform bilanțului pe întreprindere, la întreprinderea nou-creată va trece în capitalul social mijloace bănețti, un bun imobil și un mijloc fix. Cine și când întocmește bilanțul de repartiție la persoana juridica în proces de reorganizare prin dezmembrare sub formă de separare?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Contabilitatea companiei existente, toate bunurile și mijloacele financiare se află la balanța acesteia

29 января 2021