Comert ambulant stradal

6 ноября 2020 22

Buna. Care sunt dimenisunile permise pentru autovehiculul automagazin care va fi plasat in strada pentru comertul cu bauturi racoritoare si fierbinti? Si alta intrebare: este necesar sa obtinem locul de la primarie prin licitatie? Sau avand invedere ca este automagazin care se poate deplasa, nu este necesara licitatia pentru locatie?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Exista regulamentul de amplasare aprobat prin decizia APL, urmează să studiați.
La etapa actuala nu sunt licitatii pentru locații, ele se aproba de preturile de sector, urmînd a fi eliberat schema de amplasare, apoi se notifică directia comerț, si fisc, si activati.

8 ноября 2020