Comert ambulant stradal

06 november 2020 22

Buna. Care sunt dimenisunile permise pentru autovehiculul automagazin care va fi plasat in strada pentru comertul cu bauturi racoritoare si fierbinti? Si alta intrebare: este necesar sa obtinem locul de la primarie prin licitatie? Sau avand invedere ca este automagazin care se poate deplasa, nu este necesara licitatia pentru locatie?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Exista regulamentul de amplasare aprobat prin decizia APL, urmează să studiați.
La etapa actuala nu sunt licitatii pentru locații, ele se aproba de preturile de sector, urmînd a fi eliberat schema de amplasare, apoi se notifică directia comerț, si fisc, si activati.

08 november 2020