Consumatorul poate prezenta un extras din aplicația bancară pentru a demonstra efectuarea unei cumpărături?

27 апреля 2021 23

Bună ziua. Reieşind din formularea: consumatorul prezintă o copie de pe bonul de casă sau o copie de pe alt document care confirmă efectuarea cumpărăturii, vreau să aflu părerea Dvs.: dacă cumpărătorul a efectuat cumpărătura utilizând un card bancar, iar bonul l-a pierdut, poate acesta prezenta un extras din aplicatia mobila a bancii emitente a cardului ca dovada a cumpărăturii?

Jurist comments 1

Serghei Sandu
  • Адвокат

Bună ziua. Da desigur, extrasul respectiv demonstrează faptul efectuării achiziționării produsului.

28 апреля 2021