Cont sechestrat

9 января 2019 201

Buna ziua. Spuneti-mi, va rog, daca pentru un credit neachitat in suma de 11.113 lei mi-a fost sechestrat contul, o sa fie blocat pana va fi transferata aceasta suma pe card? Si se va ridica sechestrul? Sau va trebui sa mai merg si alte etape? Multumesc?

Jurist comments 3

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Varvara,

Acest card este unul salarial sau nu?

9 января 2019
Varvara Tauleanu

Nu,l-am deschis pentru a fi transferata pensia alimentara de la fostul sot

9 января 2019
Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Depuneți in adresa executorului o cerere prin care solicitați ridicarea sechestrului pe motiv ca aceste mijloace bănești nu sunt ale Dvs., ci sunt destinate copilului și constituie plata pentru pensia de întreținere pentru copil.

9 января 2019